Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Dış mekan planlamak ve tasarlamak; yaratılacak dış mekanın ekolojik,sosyal, coğrafi, iklimsel, tarihsel özellikleri ve kullanıcıların ekonomik,sosyal özellikleri , kullanım amaçları vs. göz ardı etmeden; bu kriterleri dengeli ve uyumlu bir şekilde değerlendirerek planlamak ve tasarlamaktır peyzaj mimarinin görevi.

Etkinlik alanlari çok genistir. Bir evin bahçesinden,bir sehrin planlanmasina, kent parklarinin, toplu konutlarin tasarlanmasina kadar genis bir agi kapsar. Bu sirada her türlü canli ve cansiz objelerden faydalanan peyzaj mimari, matematik, bilim, mühendislik, sanat, teknoloji, sosyal bilimler, tarih, felsefe gibi birçok farkli meslek disiplinlerinden de faydalanir.

Erkanlar Hafriyat İnşaat Peyzaj ve çevre düzenleme, proje planlama, tasarim ve uygulama hizmetlerinde, bahsedilen kriterlere uygun hareket ederek islerinin her birini özenle uygulayabilen, köklü bir firmadir. Çevre düzenlemesine olmasi gerektigi gibi bilimsel ve sanatsal gözle bakip, ele alarak genislemeye ve gelismeye isik tutar.